Podsumowanie projektu Erasmus+

Piąte spotkanie projektu "Erasmus+ Include me" odbyło się w dniach 16-20 kwietnia 2021, poprowadzone przez przedstawicieli XXX Liceum, tym razem w wersji online. Pomimo tego, iż w tym roku nie mogliśmy spotkać się na żywo, nie zniechęciło to nas do zorganizowania spotkania online. Przez kilka dni uczniowie z Niemiec, Francji, Włoch, Grecji i Polski brali udział w projekcie na platformie Zoom. Tegorocznym głównym tematem był: "Healthy lifestyle" (czyli "Zdrowy tryb życia"). Dowiedzieliśmy się również wiele nowych faktów o krajach, z których pochodzimy. Spędziliśmy razem wspaniały czas, nawiązaliśmy nowe przyjaźnie i mamy nadzieję, że następnym razem spotkamy się na żywo. Więcej o tegorocznym spotkaniu można przeczytać w naszym newsletterze.

The fifth meeting of the "Erasmus+ Include me" project was held from 16/4 to 20/4 2021 by the XXX Liceum, but this time in an online version. Although we could not meet live this year, it did not discourage us from organizing an online meeting. For a few days, students from Germany, France, Italy, Greece, and Poland have been participating in a meeting on the Zoom platform. Our main topic this year was: "Healthy lifestyle", but we also learnt new facts about our countries. We all had a great time. We made new friendships, and hope to meet one day in normal conditions. You can see and read more about the meeting in our Erasmus newsletter.

Podsumowanie wyjazdu do Grecji

Podsumowanie wydarzeń, które sie odbyły w ramach priogramu Erasmus+. (Po kliknięciu w grafikę z lewej strony otworzy się dokumet z podsumowaniem)

Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego na plakat "NO EXCLUSION"
Z przyjemnością informujemy że decyzją jury autorami dwóch najciekawszych prac w szkolnym konkursie plastycznym związanym z realizacją projektu "Include me" w ramach programu Erasmus + w XXX Liceum Ogólnokształcącym są:
  •  Julia Łukasik z klasy 3 D
  • Wiktoria Tarasiuk z klasy 3 D

Uczennice otrzymają wartościowe nagrody (bony do Empiku), ich prace będą reprezentować szkołę podczas najbliższego spotkania szkół realizujących projekt "Include me" w ramach Erasmus + w Heilbronn w Niemczech.

Dorota Chabros - Chimiuk
Agnieszka Galak

27 Bieg Solidarności

W dniu 1.06 uczniowie XXX Liceum wzięli udział w 27 Biegu Solidarności. Najwyższe miejsce zajął Mikołaj Pergoł z klasy 3 d. Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Brawo Wy!!!
Opiekunami reprezentacji szkoły byli: Emma Prażmo i Tomasz Czapski
Uczniowie brali udział w Biegu Solidarności w ramach realizacji strategii szkolnego programu ERASMUS +.

Zajęcia na basenie

Uczniowie klas 3e, 3d cały rok szkolny uczestniczą w zajęciach na arenie Aqua Lublin w ramach zajęć wychowania fizycznego. Podczas zajęć uczą się i doskonalą technikę pływania pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego Iwony Szyłejko, Stanisława Więciorka i Tomasza Czapskiego.

Zajęcia te prowadzone są w ramach realizacji strategii szkolnego programu ERASMUS +.

Erasmus + "Include me" majowa wizyta w Grecji

60323069 2296967510367804 5224833238911942656 nUczniowie XXX Liceum Ogólnokształcącego pod opieką Pana Dyrektora Tomasza Szabłowskiego oraz Pani Edyty Małeckiej brali udział w spotkaniu szkół partnerskich w Grecji w miejscowości Kavala. Mnóstwo pozytywnych wrażeń, poznawanie kultury Greckiej, ale też praca nad projektem Erasmus + "Include me". Piękna i niezapomniana przygoda i nowi przyjaciele. Dziękujemy za zaproszenie, miłe przyjęcie i do zobaczenia na następnym spotkaniu we Francji :)

School campaign

W czerwcu na lekcjach j.angielskiego uczniowie klas 3c, 3h, 3i realizują projekt „School campaign” propagujący aktywność społeczną i zaangażowanie w realizację szkolnego programu Erasmus + „Include me”. Poprzez zaprojektowane przez siebie działania promują zdrowy styl życia. Pomysły gotowe, a nasze akcje już wkrótce!

Akcje "School campaign"

W czerwcu w ramach projektu Erasmus + oraz "School campaign" uczniowie przeprowadzili serię akcji promujących zdrowy styl życia. Były ulotki, ankiety, zdrowe przekąski, woda, konkursy i wiele innych projektów.

Catch an apple

Staying Healthy

Does the manual effort have an influenceon a concentration

Dziękujemy za aktywny udział :)

Welcome Gramoz!

Niedawno powitaliśmy Gramoza, wolontariusza programu Erasmus +, który przyjechał do nas ze stolicy Kosowa - Prishtiny. Gramoz, to bardzo ciekawy człowiek o szerokich talentach i zainteresowaniach: muzyka hip-hop, koszykówka ale przede wszystkiem debaty oksfordzkie. W przeciągu roku będzie realizowany w XXX LO program "non-formal education", który zaangażuje wszystkich uczniów w rozmówki angielskie i liczne projekty pod okiem Gramoza.

Welcome to our school, Gramoz!

Wolontariusze w XXX LO podczas VII Maratonu Lubelskiego

W dniu 12 maja 2019r. nasi uczniowie wraz z nauczycielami Joanną Stadnicką, Ewą Kurlej –Bielak, Tomaszem Czapskim byli wolontariuszami podczas VII Maratonu Lubelskiego.

Swoja funkcję pełnili na dwóch punktach żywieniowych.

Uczniowie brali udział w Maratonie, w ramach realizacji strategii szkolnego programu ERASMUS +.