Experts in Use of Language

22 listopada odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu języka angielskiego zatytułowanego Experts in Use of Language.
Miło nam, iż konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem.
Ogłaszamy, iż finalistkami zostały:
I miejsce - Aleksandra Siek 3c i Aleksandra Olejarz 3g
II miejsce - Wiktoria Łubkowska 3e
III miejsce - Oliwia Stuchlik 3f

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Kamila Hrynkiewiczk-Kuś
Agnieszka Szymczak

Wyniki konkursu z języka angielskiego EXPERTS IN CULTURE

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Michał Kowalczyk z klasy 3E, drugie miejsce zajęła Klaudia Szydłowska 3F oraz trzecie miejsce zajęła Katarzyna Pilip 3E.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Magdalena Gumuła

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji.

W ubiegłym miesiącu w XXIX Liceum w Lublinie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji. Organizatorami konkursu było XXIX LO w Lublinie, XXX LO w Lublinie oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe Oddział Lublin.
Celem konkursu, odbywającego się corocznie już od trzynastu lat, jest pogłębianie zainteresowania uczniów kulturą i cywilizacją Francji. Pytania konkursowe obejmują m.in. zagadnienia z zakresu geografii, historii, kultury tego pięknego kraju. Nieodzowna okazuje się również wiedza na temat współczesnej Francji: życie polityczne, film, sport, muzyka…
Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum, a szkoły reprezentowały trzyosobowe drużyny. Miło nam poinformować, iż drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Olejarz (kl. III G), Wiktoria Nakonieczna (kl. II E), Weronika Sławacka (kl. II E) – II miejsce oraz Joanna Lipska, Weronika Skowronek (kl. III G) i Zuzanna Piech (kl. III F) - III miejsce. Nasze gimnazjalistki otrzymały ciekawe nagrody rzeczowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż po raz pierwszy w konkursie wzięła udział drużyna uczniów reprezentujących nasze Liceum. Należy zaznaczyć, że konkurs przeprowadzany jest na bardzo wysokim poziomie, a uczniowie biorący w nim udział muszą wykazać się szeroką wiedzą w zakresie proponowanej tematyki.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, iż nasi uczniowie będą kontynuować swoją przygodę z językiem francuskim.

Agnieszka Drzewiecka

Wyniki szkolnych eliminacji Konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W ubiegłym tygodniu uczniowie gimnazjum wzięli udział w szkolnych eliminacjach wojewódzkiego konkursu "Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" Tegoroczna edycja dotyczyła Konfederacji Szwajcarskiej i Księstwa Liechtensteinu.
Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się dwa zespoły:
- Martyna Ćwiklińska i Dominika Osińska kl.3e
- Julia Juda i Martyna Duer kl.2f

Gratulujemy i trzymamy kcuki !!!

Julita Dolatowska-Rybka