Warsztaty językowe w Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskim w Lublinie

Dnia 7 września klasa 3 e wraz z P.Kamilą Jargiło i P. Magdaleną Zagajską wybrała się na warsztaty językowe do Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiego w Lublinie, które poświęcone były Januszowi Korczakowi, polsko-żydowskiemu lekarzowi, pedagogowi, pisarzowi i działaczowi społecznemu.  Podczas zajęć, uczniowie poznawali się oraz współpracowali z młodzieżą z Izraela.  Warsztaty miały na celu rozwinąć umiejętności komunikacyjne w języku angielskim oraz przybliżyć młodzieży postać Janusza Korczaka. Po odbytych warsztatach, wszyscy mieli okazję zintegrować się z gośćmi z Izraela na szkolnym patio, gdzie na uczestników czekał poczęstunek i dobra muzyka w wykonaniu uczniów szkoły organizującej warsztaty. Bardzo dziękujemy Gimnazjum i Liceum Śródziemnomorskiemu  za zaproszenie nas na to wydarzenie, a wszystkich uczniów naszej szkoły zachęcamy do uczestnictwa w tego typu aktywności.

Świętujemy z American Corner w Lublinie

Uczniowie biorący udział w projekcie Born in the USA otrzymali zaproszenie do udziału w świętowaniu 100 rocznicy relacji polsko - amerykańskich w Lublinie. Nagrodą dla autorów najlepszych prac było spotkanie z amerykańskim dyplomatą z Ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie, Panem Johnem Lowell Armstrongiem, zorganizowane przez American Corner Lublin.

Spotkanie odbyło się 6.XII w hotelu Europa w Lublinie. W programie był m.in wykład eksperta, wysłuchanie przemówienia ambasadora (w formie wideokonferencji) z Warszawy, a także niewielkie przyjęcie wraz z oficjalnym krojeniem tortu okolicznościowego. Podczas wydarzenia nasi uczniowie zaprezentowali swoje prace i mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w porozumiewaniu się w j. angielskim.

Spotkanie z native speaker’em

W dniu 23 stycznia 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Pana Julien Thibaud, wykładowcę języka francuskiego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Pan Julien, który przybył do naszej szkoły na zaproszenie p. Agnieszki Drzewieckiej, poprowadził lekcje w klasach III E, III G i III F. Uczniowie zgłębiający tajniki języka Molière’a mieli okazję porozmawiać z rodowitym Francuzem, wykazać się znajomością języka francuskiego i nauczyć się wielu nowych słówek i wyrażeń. Taki kontakt z native speaker’em jest niewątpliwie bardzo motywujący dla uczniów i nadaje sens żmudnej nauce języka obcego. Pan Julien w najbliższym czasie znów u nas zagości. Ta wizyta wpisuje się w plan działań podjętych przez miasto Lublin i mających na celu promocję języka francuskiego w lubelskich szkołach.

Agnieszka Drzewiecka

Warsztaty językowe z wolontariuszem Erasmus plus z Irlandii.

Klasa 2f odbyła warsztaty językowe z wolontariuszem z Irlandii. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom XXX LO sposobów współpracy z wolontariuszem EVS, który w ramach programu Erasmus plus wyjeżdża na roczną wymianę do jednego z krajów europejskich. Nasz gość planuje taki pobyt w Polsce, a wizyta na jednej z naszych lekcji miała za zadanie pokazać mu atmosferę pracy w szkole oraz szeroki wachlarz tematyki zajęć.

Kamila Kuś