Szkolny konkurs Experts in Culture

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas gimnazjalnych i licealnych do udziału w szkolnym konkursie z j.angielskiego Experts in Culture, który odbędzie się w poniedziałek 30 października o godzinie 15.05 w sali A7 i A6.
Konkurs dotyczy zagadnień kulturowych z obszaru krajów anglojęzycznych.
Zainteresowanych uczniów proszę o informację zwrotną poprzez dziennik elektroniczny Librus do p. Kamili Jargiło.

Konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego

Konkurs gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego odbędzie się dnia 22 listopada o godzinie 14:20 w salach B10 i B13.

Chętnych prosimy o zapisy u p. Kamili Kuś przez dziennik Librus do dnia 20 listopada.

VI edycja konkursu "Kraje francuskojęzyczne na świecie"

Niedawno chętni uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w VI edycji konkursu "Kraje francuskojęzyczne na świecie" zorganizowanego przez III Liceum Ogólnokształcące im. Unii Lubelskiej w Lublinie. Zasadniczym celem konkursu jest rozbudzenie zainteresowania uczniów historią, gospodarką, polityką, kulturą, religią, zwyczajami krajów francuskojęzycznych oraz stosunkami tychże krajów z Polską.
Konkurs składa się z dwóch etapów: szkolnego i międzyszkolnego. Miło nam poinformować, iż najwyższą liczę punktów w eliminacjach szkolnych w kategorii gimnazjum zdobyły: Joanna Lipska z klasy III G oraz Martyna Zelik z klasy III F, zaś nasze XXX Liceum będą reprezentować Konrad Gałat i Jakub Paszkowski z klasy I ab. Drugi etap konkursu odbędzie się w marcu w siedzibie organizatora. Trzymamy kciuki za naszych uczniów i będziemy informować o wynikach.

Agnieszka Drzewiecka

Konkurs z języka angielskiego Experts in Writing

Szkolny konkurs Experts in Writing, w którym można się wykazać zarówno znajomością języka angielskiego, jak również literacką inwencją twórczą, odbędzie się dnia 26 lutego o godzinie 14.20- 15.20 w sali B8. Zadanie konkursowe będzie polegać na napisaniu opowiadania na podany temat lub motyw.

Chętnych prosimy o zgłaszanie sie przez Librus do p. Agnieszka Galak do 22 lutego.

Nauczyciele języka angielskiego

Konkurs recytatorski w języku francuskim

XXX Liceum Ogólnokształcące im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego ProfEurope zapraszają na 5. Wojewódzki Konkurs Recytatorski w Języku Francuski

Miło nam donieść, że Honorowy Patronat nad naszym konkursem objął Prezydent Miasta Lublin, dr Krzysztof Żuk.

Regulamin konkursu.

Experts in Use of Language

22 listopada odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu języka angielskiego zatytułowanego Experts in Use of Language.
Miło nam, iż konkurs cieszył się tak dużym zainteresowaniem.
Ogłaszamy, iż finalistkami zostały:
I miejsce - Aleksandra Siek 3c i Aleksandra Olejarz 3g
II miejsce - Wiktoria Łubkowska 3e
III miejsce - Oliwia Stuchlik 3f

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Kamila Hrynkiewiczk-Kuś
Agnieszka Szymczak

Wyniki konkursu z języka angielskiego EXPERTS IN CULTURE

Pierwsze miejsce w konkursie zajął Michał Kowalczyk z klasy 3E, drugie miejsce zajęła Klaudia Szydłowska 3F oraz trzecie miejsce zajęła Katarzyna Pilip 3E.

Laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Magdalena Gumuła

Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Francji.

W ubiegłym miesiącu w XXIX Liceum w Lublinie odbyła się kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Francji. Organizatorami konkursu było XXIX LO w Lublinie, XXX LO w Lublinie oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Francuskiego Prof-Europe Oddział Lublin.
Celem konkursu, odbywającego się corocznie już od trzynastu lat, jest pogłębianie zainteresowania uczniów kulturą i cywilizacją Francji. Pytania konkursowe obejmują m.in. zagadnienia z zakresu geografii, historii, kultury tego pięknego kraju. Nieodzowna okazuje się również wiedza na temat współczesnej Francji: życie polityczne, film, sport, muzyka…
Konkurs został rozegrany w dwóch kategoriach: gimnazjum i liceum, a szkoły reprezentowały trzyosobowe drużyny. Miło nam poinformować, iż drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z naszej szkoły w składzie: Aleksandra Olejarz (kl. III G), Wiktoria Nakonieczna (kl. II E), Weronika Sławacka (kl. II E) – II miejsce oraz Joanna Lipska, Weronika Skowronek (kl. III G) i Zuzanna Piech (kl. III F) - III miejsce. Nasze gimnazjalistki otrzymały ciekawe nagrody rzeczowe. Na uwagę zasługuje fakt, iż po raz pierwszy w konkursie wzięła udział drużyna uczniów reprezentujących nasze Liceum. Należy zaznaczyć, że konkurs przeprowadzany jest na bardzo wysokim poziomie, a uczniowie biorący w nim udział muszą wykazać się szeroką wiedzą w zakresie proponowanej tematyki.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy nadzieję, iż nasi uczniowie będą kontynuować swoją przygodę z językiem francuskim.

Agnieszka Drzewiecka

Wyniki szkolnych eliminacji Konkursu wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

W ubiegłym tygodniu uczniowie gimnazjum wzięli udział w szkolnych eliminacjach wojewódzkiego konkursu "Wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego" Tegoroczna edycja dotyczyła Konfederacji Szwajcarskiej i Księstwa Liechtensteinu.
Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się dwa zespoły:
- Martyna Ćwiklińska i Dominika Osińska kl.3e
- Julia Juda i Martyna Duer kl.2f

Gratulujemy i trzymamy kcuki !!!

Julita Dolatowska-Rybka

Współpraca z centrum egzaminacyjnym Cambridge

Drodzy uczniowie,
W ofercie XXX LO pojawił się element współpracy z centrum egzaminacyjnym Cambridge. W związku z tym, w dniach 16-20 października 2017r. uczniowie XXX LO mają możliwość napisania nieodpłatnego testu zwanego „pre-testing”, który zostanie odesłany do centrum w Cambridge UK oraz sprawdzony przez egzaminatorów Cambridge Assessment Centre. Pre-testing to przykładowy test PET lub FCE for Schools, który mógłby być częścią właściwego testu certyfikatowego.
Zachęcamy do wzięcia w nim udziału i życzymy powodzenia!
Nauczyciele języka angielskiego